Libovky Pepy Libického: Odrážedlo pro děti

Hezké bydlení není o luxusu, ale o inspiraci a nápadech. A zručný kutil Pepa Libický má nápadů doslova celý pořad. Podělí se s námi o nejnovější trendy v materiálech i technologiích, představí nevšední realizace, zrenovuje nábytek na exkluzivní kousky, zprostředkuje návštěvu inspirativních domovů i rady bytových architektů.

Pepa předvede, jak vyrobit dřevěné odrážedlo s nafukovacími koly krok za krokem

Tentokrát se Pepa pustí do výroby dárku pro ty nejmenší. Stylové odrážedlo bude mít nafukovací kola a rám z dřevěných spárovek. Vše si pečlivě rozměří a předkreslí, obě spárovky sešroubuje k sobě a naformátuje je na potřebnou velikost a tvar. Vytvoří bočnice nosného dílu, spárovky zabrousí a svrtá i spolu s vidlicemi na osu předního kola. Hrany začistí úhlovou bruskou, připraví sedátko a konstrukčními vruty sestaví celou zadní část. Zadní kolo připevní pomocí vodovodní trubky a závitové tyče. Vyrobí nástavec na rám na točení řídítky, přední kolo připevní do vidlice stejně jako předtím zadní. Přidá vzpěry přední vidlice, sesadí oba kusy k sobě a pak už jen vybrousí sedlo a nasadí gripy na řídítka.

Dřevěné odrážedlo pro děti
Dřevěné odrážedlo pro děti (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Minutový manžel předvede, jak snadno přivrtat do tvrdého obkladu nebo dlažby třeba věšák na ručníky. V rámci workshopu se bude Pepa věnovat barevným kovům a ochutná řemeslo pasířské. V rubrice Tak se staví dnes ukáže Pepa moderní hausbót s unikátní lukostřeleckou lávkou.

Workshop s Pepou: Práce s barevnými kovy a řemeslo pasířské
Workshop s Pepou: Práce s barevnými kovy a řemeslo pasířské (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
  • Sledujte v neděli 9. června 2024 ve 12.55 na Primě!
  • Více najdete na primadoma.tv.

Zdroj informací: FTV Prima

Publikováno: 6. 6. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima