Jak oživit interiér? Objevte porcelánové vypínače v barvách roku

Nový rok přináší nejen nové výzvy a příležitosti, ale také trendy, které se promítnou do světa módy a interiérového designu. Kromě rozličných stylů, vzorů či materiálů každému kalendářnímu roku dominují i jiné barvy. Zjistěte, které vládnou letošní sezoně, a načerpejte inspiraci! Doplňte svou domácnost například o porcelánové vypínače, zásuvky a osvětlení v trendy odstínech, které váš interiér dokonale podtrhnou, oživí a zútulní.

Každý rok přináší nové barevné palety, které ovlivňují nejen módu, ale také interiérový design

V souladu s přírodou

Barva roku 2024 není jen jedna. Nezávisle na sobě ji vyhlašuje hned několik společností. Samotné volbě přitom předchází celá řada rozsáhlých výzkumů. Mezinárodní výrobce nátěrových hmot pro letošní rok zvolil medově béžový odstín Limitless. Tento jemný neutrální tón reaguje na přechod od chladnějších a sytých barev ke světlejším a teplejším odstínům. Hřejivou atmosféru svého domova ještě umocníte pomocí bodového porcelánového světla, které vyniká elegantními křivkami inspirovanými tvarem lahve. Jeho objímka v odstínu Soma navíc bude ladit s ostatními doplňky v barvě Limitless a výborně se doplňovat s přírodními materiály, jako je dřevo, kůže nebo juta.

Něžnost na pohled i dotek

Také americká firma Pantone, která je známá pro svůj barevný systém, letos vsadila na jemné pastelové tóny. Hřejivý, sametově broskvový odstín Peach Fuzz vzbuzuje empatii a klid. Do našich domovů přináší něhu a pocit bezpečí. Krásně se také vyjímá na tmavém dřevě. Interiéry laděné do bílé či šedé rozveselí detaily v barvě roku, jako jsou vypínače či zásuvky. Objevte například porcelánové zásuvky a vypínače, které vynikají ostrými hranami a velmi tenkou destičkou, jež byla inspirována tabulkou čokolády. Produkty se vyrábí ručně z tradičního českého porcelánu. Díky tomu si zachovají svou barvu, odolají UV záření a na jejich povrchu nezůstanou nečistoty, prach ani otisky prstů.

Světle růžová, mátově zelená a nebesky modrá vytvářejí klidnou a útulnou atmosféru. Tyto barvy se skvěle hodí do ložnic, obývacích pokojů a koupelen
Světle růžová, mátově zelená a nebesky modrá vytvářejí klidnou a útulnou atmosféru. Tyto barvy se skvěle hodí do ložnic, obývacích pokojů a koupelen (Zdroj: KATY PATY)

Ponořte se do modré

Další společnosti letos daly přednost modré – od uklidňujících světlých tónů až po tlumenou borůvkovou. Škála studených barev odkazuje na vodní hladinu, oblohu i nekonečný vesmír. Pomáhají nám zpomalit, vyčistit svou mysl a načerpat pozitivní energii. Do modrých odstínů můžete ladit i své porcelánové vypínače a zásuvky. Vyrábějí se v pastelovém odstínu Pnoe Diva, syté Nitor Ara nebo v pokoveném provedení řady Perfektus.

Porcelánové vypínače a zásuvky v trendy barvách jsou skvělým způsobem jak elegantně a stylově podtrhnout váš interiér
Porcelánové vypínače a zásuvky v trendy barvách jsou skvělým způsobem jak elegantně a stylově podtrhnout váš interiér (Zdroj: KATY PATY)

Zaměřeno na detail

Porcelánové zásuvky, vypínače a světla můžete sladit nejen do barev roku, ale i dalších až 32 odstínů. Zvolený odstín také snadno zkombinujete s barvou kovových šroubků, textilem opleteného kabelu i ostatních doplňků v domácnosti. Díky tomu bude váš interiér dokonalý do posledního detailu. Širokou nabídku porcelánových produktů v mnoha barevných provedeních ocení nejen architekti a interiéroví designéři, ale všichni milovníci českého designu a poctivé ruční práce. 

Zdroj informací: KATY PATY

Publikováno: 7. 7. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima